enactus uepa
enactus uepa
enactus uepa
enactus uepa
enactus uepa
enactus uepa
enactus uepa

Український Сталінград. Визволення Харкова

17 серпня 2013 року в рамках проекту «Відродимо Верхній Салтів» команда «Enactus UEPA» спільно із творчим об’єднанням «IwMart» на території Історико-археологічного музею-заповіднику «Верхній Салтів» провели масштабний захід «Український Сталінград. Визволення Харкова», який відвідало понад 300 жителів та гостей села Верхній Салтів Вовчанського району Харківської області.

Чому ми вирішили проведення такого заходу саме у Верхньому Салтові? Визволення Харківської області у травні 1942 року – одна з трагічних подій історії Червоної Армії. Вона була прихована багато років. Пам’ять про жорстокі бої, про віддані життя заради майбутнього ретельно збережені мовчазними свідками – експонатами музею. До сьогодні на території села знаходять рештки загиблих.

 

Програма заходу:

·        відкриття нової експозиції музею;

·        екскурсія по музею і місцям археологічних розкопок;

·        презентація приватних колекцій;

·        історико-пізнавальний квест «Ми рождены, чтоб сказку сделать былью...»;

· пісні воєнних років;

·        показ документальних фільмів;

·        фото на пам'ять у формі радянських чи німецьких солдатів;

·        польова каша і солдатський сухий пайок для кожного.

Висловлюємо велику подяку керівництву та працівникам музею «Верхній Салтів», творчому об’єднанню «IwMart», організації «Об’єднане Слобожанське козацтво», рок-пабу «Стена», книгарні «Є», НПК «Гірничі машини», інформаційним порталам «Музеї України», «Palindrome», «Інформ. Харків», «Іград» та іншим партнерам, які підтримали захід.

Обновлено ( 09.09.2013 16:46 )